Антон Терехов

Антон Андреевич Терехов ( руски: Антон Андреевич Терехов  ; роден на 30 јануари 1998 година) — руски фудбалер кој игра на позицијата десно крило за Динамо Москва.[1]

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди