Аврам Пападопулос

Аврам Пападопулос (грчки: Αβραάμ Παπαδόπουλος) (роден на 3 декември 1984 во Мелбурн) — грчки фудбалер, кој моментално настапува за екипата на ФК Олимпијакос. Тој игра на позиција одбрана.

Аврам Пападопулос
Αβραάμ Παπαδόπουλος
Лични податоци
Полно име Аврам Пападопулос
Роден на 3 декември 1984
Роден во Мелбурн, Австралија
Висина &100000000000001880000001,88 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Олимпијакос
Број 21
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2003–2008 ФК Арис 120 (13)
2008– ФК Олимпијакос 98 (2)
2008– Грција 23 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 2 October 2010
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 17 November 2010