Џинг Јинг (8 септември 1983 во Шандонг) е кинески кану-спринтер кој се натпреваруваше од 2000-те години. На Летните олимписки игри во 2004, Атина, тој беше елиминиран во полуфиналето во дисциплината Ц-1 1000 метри.

Наводи уреди