Џеси Грегори Џејмс (англиски: Jesse Gregory James, роден 19 април 1969, е американски ТВ-водител и мотоциклист. Бил домаќин на реалити шоуто „Jesse James is a Dead Man“ и „Monster Garage“. Џеси Џејмс се оженувал трипати и сите три брака завршувале со развод. Негова трета сопруга била Сандра Булок, која побарала развод кога Џесиевите многубројни афери со други жени[1] излегле во јавност во март 2010 година. Има две ќерки и еден син.

Џеси Џејмс
James, Jesse G. (2007).jpg
Роден 19 април 1969
Лонг Бич, САД

НаводиУреди

  1. Michelle McGee wasn't James' only affair, 2010, Посетено на 27 мај 2011. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate= (help)