Џесика Клер Бил (англиски: Jessica Claire Biel) (родена 3 март, 1982) е американска глумица и поранешен топ модел, која се има појавувано во неколку холивудски филмови, вклучувајќи ги: Summer Catch, Тексашки масакар со моторна пила, Илузионист, и Сега ве прогласувам Чак и Лери. Таа е исто така добро позната и по нејзината улога Мери Кемден во познатата семејна драма Седмо небо.

Џесика Бил
Jessica Biel 2013.jpg
Џесика Бил на забавата по повод премиера на филмот Илузионист
Роден(а)Џесика Клер Бил
3 март 1982 (1982-03-03) (38 г.)
Или, Минесота, Соединетите Држави
Активен1996 – сè уште

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди