Седмо небо — америкасна сериска драма, создадена и продуцирана од Бренда Хамптон, за протестанска свештеничка фамилија која што живее и работи во Гленок, Калифорнија. Серијата во Македонија се прикажува на Сител телевизија, секоја недела од 14.30 и 15.15 по 2 епизоди.Серијата започна со снимање во 1996 година, а последната епизода беше прикажана на 13 мај 2007 година. Во јануари 2008 година серијата започна со прикажување на Халмарк Каналот.

Седмо небо
7th Heaven
Sedmo Nebo logo.png
логото на серијата Седмо небо
Создадена одБренда Хамптон
Земја на потекло САД
Бр. на сезони11
Бр. на епизоди243 (список на епизоди)
Продукција
Времетраење60 минути
(со се реклами)
Прикажување
Првична мрежаWB (1996-2006) CW (2006-2007)
Првично прикажување26 август 1996 –
13 мај 2007
Надворешни врски
Мрежна страницаcbs.com/shows/seventh heaven/

УлогиУреди

Семејството КемденУреди

Споредни/Гости улоги но со најавување на најавната шпицаУреди