Јулија Александрату

Јулија Александрату (грчки: Τζούλια Αλεξανδράτου) е грчка манекенка, пејачка и глумица. Во 2002 година, таа ја освоила наградата за МИС Грција[1]. Во 2006 година победила на МИС Грција.

Јулија Александрату
Τζούλια Αλεξανδράτου
Родена 24 ноември 1985
Кефалонија
Занимање модел, пејачка, глумица

Јулија е родена на 24 ноември 1985 година на Кефалонија. Нејзиниот татко е машински инженер, а нејзината мајка е поранешна манекенка. Таа, исто така, има сестра, три години постара од неа, Артемида Александрату. По разделбата на своите родители, таа со својата мајка отишла да живее во Лондон, каде го научила англискиот јазик.

На 3 март 2010 година, со Јулија Александрату се појавил порнографски филм, за кое подоцна признала дека самата нарачала видеото да се објави по интернет мрежата.

Наводи уреди

  1. „Julia Alexandratou Profile on FMD - Julia Alexandratou pictures / images“. Fashionmodeldirectory.com. Посетено на 2010-07-26.