Once (песна од Pearl Jam)

Once“ — песна од американска рок група Pearl Jam. Стиховите на песната се напишани од вокалистот Еди Ведер а музика е напишана од гитаристот Стоун Госард. „Once “ била издадена во 1991 година и е прва по ред на деби албумот на Pearl Jam, Ten (1991).

„Once“
Песна од Pearl Jam
од албумот Ten
Пуштена27 август 1991
Снимена27 март – 26 август 1991 во London Bridge Studio
Должина3:51
МаркаЕпик Рекордс
ПеснописецЕди Ведер, Стоун Госард
Продуцент(и)Рик Парашар, Pearl Jam

Надворешни врски

уреди