Isa TK+

телевизиска серија
Иза ТК+
Жанртеленовела
тин серија
Создадена одНикелодеон
УлогиМарија Габриела Де Фариа
Реиналдо Пече Заварче
Микаела Кастелоти
Вили Мартин
Каролина Гаитан
Рикардо Абарка
Милена Торес
Земја на потеклоКолумбија Венецуела
Првичен јазикшпански
Бр. на сезони2
Бр. на епизоди110 (прва сезона)
120 (втора сезона)
Продукција
Времетраење42 минути
Прикажување
Првична мрежаНикелодеон и А1 Телевизија
Мрежна страницаmundonick.com/isatkmas

Иза ТК+Уреди

Иза ТК+ е продолжетокот на првата сезона ИЗА ТКМ. Втората сезона на серијата насловена како ИЗА ТК+ постигна многу поголем успех од првата сезона. Втората сезона се снима во Богота, Колумбија а најголем број од дејствата се одвиваат во училиштето Браво.

ТемаУреди

По завршувањето на ИЗА, Изабела Паскуали “Иза” и нејзиниот бенд постигнаа огромен успех низ целиот свет и таа потпиша договор со “Zafiro Label”, кој ќе ја прати да студира надвор на Colegio Bravo, специјално училишта за млади уметници. Нејзината најдобра пријателка Линда Луна “Гордалинда” исто добива стипендија во Colegio Bravo и со тоа ќе биде пат кон исполнување на својот сон да стане балерина.

Конечно и Алехандро Руиз “Алекс” и Галан Реиналдо “Реј” ќе им се придружат на Иза и Линда и тие ќе бидат студенти на Colegio Bravo, Алекс како гитарист, а Реј со цел да стане глумец.

Но, и покрај тоа што се сите заедно, таму ќе дознаат дека сепак не е се толку фино кога Каталина Бернаби “Катаклизмика”, злобната девојка која се преправа дека е фина, ќе почне зад грб заедно со Џесика Чен “Џес” да и ја уништуваат кариерата на Иза, а од друга страна да ја придобиваат наклонетоста на Алекс и сакаат да ја избркаат Линда од училиштето. Додека пак Себастијан Лоренцо “Себас” ќе се обиде да го освои срцето на Иза, на било кој начин.

Реј и Линда исто така ќе наидат на многу проблеми поради нивните нови соученици, Сандра Сентено “Сандихуела”, новата симпатична пријателка на Реј и Хавиер Мунер “Хави”, партнерот на Линда за танцување, кој има симпатии кон неа.

Директорката Виолета Мариндо “Ла Тамариндо”, намќореста жена која не ги сака Иза и нејзините пријатели, ќе направи се што е во нејзина моќ за да се ослободи од оваа банда и Кристина Рикалде “Кристарантула”, главната соперничка од претходната сезона, ќе се појави во неколку ситуации за да и се одмазди на Иза.

Главни улогиУреди

Приватен Живот Во Серијата
Марија Габриела Де Фариа Изабела Паскуали
Реиналдо Пече Заварче Алехандро Руиз
Микаела Кастелоти Линда Луна Џена
Вили Мартин Реиналдо Галан
Каролина Каитан Каталина Бернабеу
Рикардо Абарка Себастијан Лорензо
Милена Кристина Торес Кристина Рикалде

Надворешни врскиУреди