Современ Р&Б

(Пренасочено од Contemporary R&B)

Современ Р&Б (познат и само како Р&Б) — музички жанр кој комбинира елементи како хип-хоп, соул, Ритам и Блуз и фанк-музика.

НаводиУреди

Предлошка:Ритам и Блуз