Отвори го главното мени

.lu е главен Интернет домен за Луксембург.

.lu
Воведен1995
Тип на доменДржавен код на главен интернет домен
СостојбаАктивен
РегистарDNS-LU
ПокровителRestena
Наменета употребаЕнтитети поврзани со Луксембург
Фактичка употребаПопуларен во Луксембург
СоставСекундарно ниво
ДокументиCharter
Мреж. местоDNS-LU
DNSSECда


ПоврзаноУреди

Надворешни врскиУреди