Цогтцеци, Омногови

Цогтцеци (монголски: Цогтцэций) е област во Монголија во покраината Омногови. Во 2009 година, неговото население било 2,642.[1]

Наводи

уреди

43°43′44″N 105°34′24″E / 43.72889° СГШ; 105.57333° ИГД / 43.72889; 105.57333