Цибла (општина)

Цибла (латвиски: Ciblas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2003 година.

Општина Цибла
Ciblas novads
Општина
CiblasMapa.png
Земја Латвија
Создадена2000
СедиштеЦибла
Управа
 • ГрадоначалникЈурис Домбровскис
Површина
 • Вкупна509.4[1] км2 (Formatting error: invalid input when rounding ми2)
Население (2009)
 • Вкупно3,410[2]
Мреж. местоwww.cibla.lv

ПоврзаноУреди

НаводиУреди