Ху Мингхај (роден 19 април 1989) е кинески слалом кајакар кој се натпреварува од средината на 2000-те. Тој беше елиминиран во полуфиналето во дисциплината Ц-2 слалом на Летните олимписки игри во 2008.

Слалом Кајакарство Олимпијада 2016 Сезона I Ху Мингај
Слалом Кајакарство Олимпијада 2016 Сезона I Ху Мингај

Наводи уреди