Хан хонгор, Омногови

Хан хонгор (монголски: Хан хонгор) е област во Монголија во покраината Омногови. Во 2009 година, неговото население било 2,376.[1]

Наводи уреди

43°46′57″N 104°28′52″E / 43.78250° СГШ; 104.48111° ИГД / 43.78250; 104.48111