Ханбогд, Омногови

Ханбогд (монголски: Ханбогд) е област во Монголија во покраината Омногови.

Во 2009 година, неговото население било 3,154.[1]

Наводи

уреди

43°11′45″N 107°11′57″E / 43.19583° СГШ; 107.19917° ИГД / 43.19583; 107.19917