Фаница Николоска

македонска политичарка

Фаница Николоска (р. 12 август 1978 во Тетово) — македонска пратеничка во Собранието на Република Северна Македонија од страна на СДСМ.[1]

Фаница Николоска
Пратеничка на Собранието на Македонија
Лични податоци
Роден(а) Фаница Николоска
12 август 1978 (1978-08-12) (45 г.)
Тетово, СФРЈ СФР Југославија
Државјанство Македонија
Националност Македонка
Партија СДСМ
Занимање правник

Како пратеник членува во повеќе комисии и тоа: комисија за европски прашања, комисија за уставни прашања, комисија за локална самоуправа и други активности.

Животопис Уреди

Дипломирала на Правниот факултет во Скопје.

Член е на СДСМ.

Наводи Уреди

  1. „Фаница Николоска“. https://www.sobranie.mk/socijaldemokratski-sojuz-na-makedonija-2020-2024-ns_article-fanica-nikoloska-20.nspx. Надворешна врска во |work= (help)