Карта на Чук.

Фанану е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија. Општината се наоѓа на источниот дел од атолот Номвин.

НаводиУреди

Координати: 8°33′31″ N; 151°54′16″ E / 8.5586° N; 151.9045° E / 8.5586; 151.9045

ПоврзаноУреди