ФК Добарце - 07 (алб. KF Dëbërca - 07) е македонски фудбалски клуб од село Добарце, тетовско. Клубот е формиран на 30 септември 2007.[1]

Логото на ФК Добарце

Наводи

уреди
  1. KF Dëbërca - 07. Архивирано од изворникот на 2009-04-20. Посетено на 2009-08-30.

Надворешни врски

уреди