ФК Вардари (Форино)

ФК Вардари Фориномакедонски фудбалски клуб од село Форино, Општина Гостивар. Клубот се натпреварува во Втората фудбалска лига на Македонија - Запад.

ФК Вардари Форино
Целосно имеФудбалски клуб Вардари Форино
Основан1974
СтадионСтадион Леска
ПретседателШпат Исеини
МенаџерДритон Исеини
ЛигаВтора фудбалска лига на Македонија (Запад)
2018–192. место (бараж)
Домашни бои
Гостински бои

ИсторијаУреди

Клубот бил формиран во 1974 година.[1]

НаводиУреди

  1. „Macedonian Football | Vardari Forino – Macedonian Football“. macedonianfootball.com. Посетено на 2015-03-28.

Надворешни врскиУреди