ФК Арсими (Чегране)

ФК Арсими (албански: KF Arsimi) — фудбалски клуб од селото Чегране, кој моментално настапува во Третата фудбалска лига - Запад.

ФК Арсими
Целосно имеФудбалски клуб Арсими
Основан1973; пред 50 години (1973)
СтадионИгралиште Чегране
(Капацитет: 1.000)
ПретседателАстрит Јашари
МенаџерВелдан Билали
ЛигаТрета фудбалска лига - Запад
2019/20
(недовршена)
Трета лига - Запад, 9. од 12 места
Домашни бои
Гостински бои

Надворешни врски Уреди