Улул е остров, дел од атолот Намонуито, во сојузната држава Чук во Микронезија.[1] Островот е најзападен во атолот и е една од општините во државата.[2]

Сателитска снимка на Улул.

Поврзано

уреди

Наводи

уреди
  1. Statoids.com, retrieved December 8, 2010]
  2. Oceandots - Namonuito Atoll

8°34′52″N 149°41′06″E / 8.5812° СГШ; 149.685° ИГД / 8.5812; 149.685