Тања Ковачев

македонска политичарка
Тања Ковачев
Пратеничка наСобранието на Македонија
Лични податоци
Роден(а) Тања Ковачев
7 јули 1983 (1983-07-07) (40 г.)
Скопје, СФРЈ СФР Југославија
Државјанство Македонија
Националност Македонка
Партија СДСМ
Занимање економистБиографија Уреди

Тања Ковачев (р. 7 јули 1983 во Скопје)— македонска пратеничка во Собранието на Македонија од страна на СДСМ во пратеничкиот состав 2016-2020.[1]


Животопис Уреди

Дипломирала економија на Универзитетот „Св.Климент Охридски“.


Член е на СДСМ.

  1. „Тања Ковачев“. https://www.sobranie.mk/socijaldemokratski-sojuz-na-makedonija-2016-ns_article-tanja-kovacev-16.nspx. Надворешна врска во |work= (help)