Такео Вакабајаши (роден 29 август 1907 - починал на 7 август 1937) — поранешен јапонски фудбалер.

Јапонија Такео Вакабајаши
Лични податоци
Роден на 29 август 1907(1907-08-29)
Роден во Јапонија
Починал на 7 август 1937(1937-08-07) (возр. 29)
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1930 Јапонија Јапонија 2 (4)

Статистика Уреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1930 2 4
Вкупно 2 4

Надворешни врски Уреди