Стојан Игнатов (роден на 22 декември, 1979 е македонски фудбалер, кој игра во среден ред.

Stojan Ignjatov
Лични податоци
Полно име Стојан Игнатов
Роден на 22 декември 1979(1979-12-22)(44 г.)
Роден во СФРЈ
Позиција среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1999-2002 ФК Силекс Кратово 65 (24)
2003 ФК Самсунспор 14 (0)
2003-2007 ФК Работнички 111 (24)
2007-2008 Beijing Guoan 1 (0)
2008-2010 ФК Политехника 39 (2)
2010-2012 ФК Етникос Ахнас 25 (4)
2012- ФК Металург
Репрезентација
2001-2005 Македонија Македонија 11 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 10 август 2009
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 10 август 2008

Моментално настапува во екипата на ФК Металург.

Заслуги и награди

уреди