Степан Шевчук

Степан Шевчук (роден 2 јуни 1977) — руски кану-спринтер којшто се натпреварува од доцните 2000-ти. Тој освои три бронзени медали во дисциплината К-4 200 метри на ИКФ Светските Кану Спринт Првенства во 2006, 2007 и 2009.

Степан Шевчук
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Првенства

Бронзен медал – трето место 2006 Шегед K-4 200 m
Бронзен медал – трето место 2007 Дисбург K-4 200 m
Бронзен медал – трето место 2009 Дартмуд K-4 200 m

НаводиУреди