Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Стариот Рим“

с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Легат (титула)|Легат]]<br />[[Дукс (војсководач)|Дукс]]<br />[[Официус]]<br />[[Префект]]<br />[[Викариј]]<br />[[Вигинтисексвири]]<br />[[Ликтор]]
|
[[Магистер милитум]]<br />[[Римски император (титула)|Император]]<br />[[Принцепс сенатус]]<br />[[Понтифекс максимус]]<br />[[Август (титула)|Август]]<br />[[Цезар (титула)|Цезар]]<br />[[Тетрарх]]
|}
|-
3.883

уредувања