Разлика помеѓу преработките на „Принципат“

Додадени 58 бајти ,  пред 11 година
с
Брзо додавање категорија Римска Империја (со користење на HotCat)
с (Брзо додавање категорија Римско царство (со користење на HotCat))
с (Брзо додавање категорија Римска Империја (со користење на HotCat))
 
[[Категорија:Стар Рим]]
[[Категорија:РимскоРимска царствоИмперија]]
 
[[bg:Принципат]]
 
[[Категорија:Римско царство]]
 
[[Категорија:Римска Империја]]
3.883

уредувања