Разлика помеѓу преработките на „Принципат“

Додадени 54 бајти ,  пред 11 година
с
Брзо додавање категорија Римско царство (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: {{Римска влада}} '''Принципат''' (лат.: ''principatus'', од ''princeps'' — прв, глава) е...)
 
с (Брзо додавање категорија Римско царство (со користење на HotCat))
 
[[Категорија:Стар Рим]]
[[Категорија:Римско Царствоцарство]]
 
[[bg:Принципат]]
[[tr:Principatus]]
[[zh:元首制]]
 
[[Категорија:Римско царство]]
3.883

уредувања