Разлика помеѓу преработките на „Организирање“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
(+ категорија, линкови и др.)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Организација''' или '''организирање''' е еден вид социјално уредување со заедничка цел.
 
941.847

уредувања