Кабах: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 13 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][проверена преработка]
(Креирана страница со: '''{{PAGENAME}}''' бил стар мајански град, денес археолошки локалитет во Мексико. {{Маи-ник...)
 
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''{{PAGENAME}}''' бил стар [[мајански град]], денес археолошки локалитет во [[Мексико]].
 
941.847

уредувања