Разлика помеѓу преработките на „Хабсбурговци“

Додадени 130 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
с (Брзо додавање категорија Австро-Унгарија (со користење на HotCat))
[[Податотека:Flag of the Habsburg Monarchy.svg|thumb|Знамето на Хабсбуршката династија]]
 
[[Податотека:Armoiries Habsbourg.svg|thumb|Еден од првите грбови на Хабсбурговците]]
 
 
3.886

уредувања