Разлика помеѓу преработките на „Сирак“

Додадени 132 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: en:Orphan)
{{otheruses4|социјалниот статус|житната култура|Сирак (житна култура)|други значења}}
{{otheruses}}
 
[[Податотека:Thomas kennington orphans 1885.jpg|мини|десно|Сираци, од [[Thomas Benjamin Kennington|Thomas Kennington]]]]