Македонија на Зимските олимписки игри 1998: Разлика помеѓу преработките

(Нова странциа)
 
'''[[Македонија]]''' учествуваше на [[Зимски олимписки игри|Зимките олимписки игри - 1998]] во [[Нагано]], [[Јапонија]]. Тоа беше првото учество на оваа земја на [[Зимски олимписки игри|Зимските олимписки игри]] како независна држава.
 
== Надворешни врски ==
== Референци ==
*[http://www.aafla.org/5va/reports_frmst.htm OfficialОфицијалн Olympicи Reportsолимписки извештаи]
 
[[Категорија:Република Македонија на Олимписките игри|1998]]
[[Категорија:Зимски олимписки игри - 1998]]