Холонбуир, Дорнод: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Креирана страница со: '''Холонбуир''' ({{lang-mn|Хөлөнбуйр}}) е област во Монголија во покраината Дорнод. {{Distric…)
 
Нема опис на уредувањето
 
'''Холонбуир''' ({{lang-mn|Хөлөнбуйр}}) е [[област во Монголија]] во [[покраината Дорнод]].
 
{{coord|47|55|34|N|112|57|42|E|display=title|region:MN_type:city_source:GNS-enwiki}}
 
[[Category:ОбластОбласти во Монголија]]
 
{{Mongolia-geo-stub}}