Разлика помеѓу преработките на „Аврам Садикарио“

Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
{{без извори}}
(+инфо)
({{без извори}})
{{без извори}}
'''Аврам Садикарио''' е македонски поет со [[Евреи|еврејско]] потекло. Роден е на [[14 мај 1919]] година во [[Битола]]. Завршил Медицински факултет во [[Софија]] и работел како доктор специјалист во Скопје. Член на ДПМ од 1973 година.
 
5.612

уредувања