30 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 13 години
с
Бот: background-color: white --> transparent
сНема опис на уредувањето
с (Бот: background-color: white --> transparent)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:whitetransparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1579]] 
|[[Мехмед Паша Соколовиќ]], [[Турција|турски]] [[јаничар]] и важен [[државник]] во [[Отоманска Империја|Османското царство]].
941.847

уредувања