5 август (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 13 години
с
Бот: background-color: white --> transparent
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Бот: background-color: white --> transparent)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:whitetransparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1895]] 
|[[Фридрих Енгелс]], [[Германија|германски]] [[философ]]. Заедно со [[Карл Маркс]] го напиша ''[[Комунистички манифест|Комунистичкиот Манифест]]''.
941.847

уредувања