Црква „Св. Ѓорѓи“ - Валандово: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Додадеа ставка за да овозможи внос на Википодатоци. Ќе биде отстранета., replaced: |водство = → |водство = МПЦ - ОА
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: атрактивна → привлечна)
с (→‎top: Додадеа ставка за да овозможи внос на Википодатоци. Ќе биде отстранета., replaced: |водство = → |водство = МПЦ - ОА)
|рушење =
|запалена =
|водство = МПЦ - ОА
|мрежно место =
|архитектонски тип =