Преспа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 37 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: преставува → претставува (2))
сНема опис на уредувањето
* од север котлината е заградена со планината [[Бигла]];
* од запад со [[Галичица]];
* од југ со [[Сува Гора (Преспа)|Сува Гора]]; и
* од исток со [[Баба (планина)|Баба]].