Разлика помеѓу преработките на „Локални избори во Македонија (2021) — Град Скопје“

нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од Djovanovik) и ја поврати преработката 4633207 на M4r51n)
Ознака: Рачно отповикување
| percentage6 =
 
| image7 = [[Податотека:Бени_Шаќири.jpg|150x150п]]
| image7 =
| candidate7 = [[Бени Шаќири]]
| party7 = [[Одлучно за промени (движење)|Одлучно за промени]]{{efn|Движењето Одлучно за промени е составено од партиите [[Демократска обнова на Македонија|ДОМ]] и [[Либерална демократска партија|ЛДП]].<ref name="сител290821">{{YouTube |id=BV1erhegxUM |title=Што нуди и што очекува од изборите кандидатот за градоначалник на Скопје, Петар Георгиевски |t=9}}</ref>}}
| party7 =
| color7 =
| popular_vote7 =