Разлика помеѓу преработките на „Руска Советска Федеративна Социјалистичка Република“

Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Врски: Додадена категорија)
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
== Врски ==
* [httphttps://web.archive.org/web/20060728002705/http://history.tuad.nsk.ru/dop/maps/m.jpg Карта на европскиот дел на СССР со областите и републиките]
* [httphttps://web.archive.org/web/20060728124403/http://history.tuad.nsk.ru/dop/maps/m1.jpg Карта на азискиот дел на СССР од 1929 со областите и републиките]
 
{{Советски Републики}}
29.743

уредувања