Разлика помеѓу преработките на „Бачковски манастир“

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: =Православие → =православие)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
* [http://www.pbase.com/ngruev/batchkovski Слики од Бакчовскиот манастир]
* [http://www.bulgarianmonastery.com/bachkovo_monastery.html Информации за Бачковскиот манастир]
* [httphttps://archive.is/20120525032807/www.americanchronicle.com/articles/view/123992 Edouard Selian. The Iberian Monks of the Petritzos (Bachkovo) Monastery]
 
{{Бугарија-никулец}}
29.743

уредувања