Апендикуларии: Разлика помеѓу преработките

Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: неколку пати → неколкупати)
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
== Надворешни врски ==
 
* [http://jellieszone.com/tunicates.htm Статија за пелашките плаштари, вклучително и апендикулариите] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20110927084746/http://jellieszone.com/tunicates.htm |date=2011-09-27 }} {{en}}
* [http://www.tafi.org.au/zooplankton/imagekey/appendicularia/index.html Appendicularia Fact Sheet] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20090930073441/http://www.tafi.org.au/zooplankton/imagekey/appendicularia/index.html |date=2009-09-30 }} {{en}}
 
[[Категорија:Плаштари]]
63.138

уредувања