Разлика помеѓу преработките на „Чао Праја“

Додадени 127 бајти ,  пред 3 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Надворешни врски: Отстранета непотребна категорија)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
* [http://www.thailand.tv/watch/chao-phraya-river Видеоводич низ реката Чао Праја]
* [http://www.unesco.org/water/wwap/case_studies/chao_phraya/index.shtml Програм за хидролошко оценување на реката Чао Праја] — УНЕСКО
* [http://std.cpc.ku.ac.th/delta/conf/home2.htm Истражно-прирачен портал за Делтата на Чао Праја] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20071107093034/http://std.cpc.ku.ac.th/delta/conf/home2.htm |date=2007-11-07 }}
 
{{coord|13|32|25|N|100|35|23|E|region:TH-11_type:river_source:kolossus-etwiki|display=title}}
29.743

уредувања