Џон Далтон: Разлика помеѓу преработките

Додадени 105 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Наводи: Додадена категорија
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Добитници на Кралскиот медал]]
[[Категорија:Членови на Американската академија на уметностите и науките]]
[[Категорија:Членови на Баварската академија на науките]]