Макс Ернст: Разлика помеѓу преработките

Додадени 58 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Парис → Париз)
с (→‎top: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Германски сликари]]
[[Категорија:Погребани на гробиштата „Пер Лашез“]]
[[Категорија:Починати во Париз]]