Разлика помеѓу преработките на „Тристан (книга на Томас Ман)“

додадена/изменета предлошка
(додадена/изменета предлошка)
 
{{Italic title}}
'''Тристан''' - збирка со [[Новела|новели]] на германскиот писател [[Томас Ман]] од 1903 година.
 
{{наводи}}
 
{{Томас Ман}}
[[Категорија:Книги од 1903 година]]
[[Категорија:Дела на Томас Ман]]