Месје 100: Разлика помеѓу преработките

Додадени 74 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
с (→‎Надворешни врски: Подобрена реченица, replaced: , NASA Extragalactic Database. → — Вонгалактичка база на податоци на НАСА, , VizieR → — VizieR, Deep Sky Browser - →)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
[[Категорија:PGC-објекти]]
[[Категорија:Астрономски тела откриени во 1781 година]]
[[Категорија:Преодни спирални галаксии]]