Разлика помеѓу преработките на „Бернанд Вукас“

Додадени 4 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Наводи: Македонски назив на предлошката, replaced: Наведи енциклопедија → наведена енциклопедија
с (Јазична исправка, replaced: Референци → Наводи using AWB)
с (→‎Наводи: Македонски назив на предлошката, replaced: Наведи енциклопедија → наведена енциклопедија)
 
== Наводи ==
 
* {{Навединаведена енциклопедија|encyclopedia=Nogometni leksikon|url=http://nogomet.lzmk.hr/clanak.aspx?id=2539|title=Vukas, Bernard|language=hr|accessdate=13 January 2017}}
* [http://www.reprezentacija.rs/index.php/statistika/najvise-utakmica/1630 Профил во српската фудбалска федерација]
{{Почетна кутија}}